Nasz głos

    Główne wydanie „Wiadomości” TVP1 poświęciło 25. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kilkanaście sekund na końcu programu. Rozdźwięk między rzeczywistością pokazywaną w mediach publicznych a życiem kraju budzi niepokojące analogie do historii Polski w XX wieku. Niestety, wygląda na to, że również w sprawach tak fundamentalnych jak reforma oświaty nie można liczyć na uczciwe proporcje narracji. Polacy nie dowiedzą się z telewizji, którą notabene utrzymują, jak naprawdę wygląda rzeczywistość w tej materii: spontaniczne protesty rodziców rozgoryczonych prezydenckim podpisem pod ustawą, wrzenie w szkołach, krytyka ze strony środowisk eksperckich, sceptycyzm samorządowców. W „krzywym zwierciadle” wszystko wygląda inaczej. Czy w czasach mediów elektronicznych uda się zataić prawdę? To jest zwyczajnie niemożliwe.

    Wobec niebywałej stronniczości kontrolowanych środków przekazu Polacy – nie tylko pracujący w branży edukacyjnej – powinni docenić wartość i znaczenie informacyjne niezależnego medium, jakim jest „Głos Nauczycielski”. 100 procent polskiego kapitału. 100 lat tradycji. 100 procent wiarygodności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>